2009. április 18.

Szabó Massányi Kinga: Hímes képek

2009. április 18-án szombaton 15 órakor "Hímes képek és ékes zene" címmel nyílik Szabó Massányi Kinga kiállítása.

A kiállítás 2009. április 11-május 10-ig tekinthető meg a Tolnay Klári Emlékházban (2698 Mohora, Kossuth u. 30., nyitva hétfő kivételével naponta 9-16 óráig).

2009. május 16.

Vadas Zsuzsa könyvbemutatója

2009. május 16-án, szombaton 16 órai kezdettel kerül sor Vadas Zsuzsa író-újságíró, a Nők Lapja szerkesztő munkatársa könyvbemutatójára és író-olvasó találkozójára. A beszélgetés során Nők Lapja újságírójának nemrég megjelent „Tuti dilik” című könyve is bemutatásra kerül.

A beszélgetőtárs Técsi Zoltán újságíró lesz.

Zongorán közreműködik: Ember Csaba zongoraművész

A Tolnay Klári Emlékház médiatámogatója a Nógrád Megyei Hírlap

2009. május 23.

Balla István: Ékszerképek

2009. május 23-án, szombaton 16 órai kezdettel nyílik Balla István bőrész-iparművész "Ékszerképek" című kiállítása a Tolnay Klári Emlékház Galérájában.

A kiállítást megnyitja: Mohai Gábor előadóművész
Köszöntőt mond: Miklós Gyuláné és Kurdi Józsefné bőrműves-oktató

2009. május 30.

"Tolnay Klári Arcai" Balatonkenesén

2009. május 30-a és július 10-e között a Tolnay Klári Arcai vándorkiállítás Banatonkenesén, a Katica Pékség, Kávé-és Teaházban vendégeskedik (8174 Balatonkenese, Fő utca 21.)

RÉSZLETEK ITT!

2009. július 11.

Balla István kiállítása Balatonkenesén

Balla István bőrész-iparművész, a Tolnay Klári Egyesület elnöke kiállítása nyílik Balatonkenesén 2009. július 11-én.

2009. július 25.

Születésnapi ünnepség és hangverseny

2009. július 25-én szombat 16 órakor Tolnay Klári születésének 95. évfordulója tiszteletére rendezett emlékünnepségre és ünnepi hangversenyre kerül sor – „In memoriam Tolnay Klári” címmel.

Az emlékünnepség résztvevői:
Dr. Góg Laura egyesületi képviselő
Izing Klára asztrológus, a Nők Lapja munkatársa
Vadas Zsuzsa újságíró, a Nők Lapja munkatársa

Közreműködik:
Eckhart Gábor Liszt-díjas zongoraművész

Ünnepi koncertet adnak a Balassagyarmati Nemzetközi Muzsikustábor zongoristái.

Különleges aktualitást ad a programnak az, hogy a Tolnay család Emlékházban „lakó” híres zongorája idén 130 éves!